Mar 9, 2015
13598 Views
2 0

Vücut Yağ Oranı Dağılımı

Written by

Vücut yağ dağılımı kişiden kişiye farklılık göstermektedir ve bu aşağıdaki şemada göründüğü gibi, yağ yerleşimleri genellikle  erkekler ve kadınlar arasında farklılık göstermektedir.

Kaslı erkek vücudu

Erkek Vücüdu Kitle Yağ Oranı Dağılımı

İnsan yağ oranı dağılımı

Kadın ve Erkek’de Yağ Oranı Dağılımları

Kadınlarda genellikle kalça ve uyluk (gluteofemoral) çevresinde yağ oluşur: “armut biçimli”, erkeklerin karın çevresinde yağ toplanmasına eğilimindedir, oysa: “elma şekillde olmalıdır”.

Kilolu Kadın

Kadınlarda Kilonun Toplandığı Bölgeler

Kadınların en büyük korkusudur Selülit ve selülit herhangi bir vücut yapısında görünebilir. Yanlızca kilolu olan bayanlarda değil ayrıca zayıf olan bayanlarında korkulu rüyasıdır selülit. Selülit ile, yağ asitleri fibröz bağ dokusu net içinde sıkışıp kalırlar. “Net”, çeşitli nedenlerle sıkıştırılmış hale gelirse, kan temini bu inatçı bölgelerden yağ atmak zorlaşır bu nedenle selülit oluşur. Etkisi dış cildin yüzeyinde bir “gamzeli” bakış şeklini alarak görünür.

Atletik yapıda kadın dan kilolu kadına

Atletik yapıda kadın dan kilolu kadına

Kadınlarda yağ depolama alanlarının 3 tipi vardır. 1)Iç organları çevreleyen, visceral-: 2) Bütün vücut yağı yaklaşık 80% olduğu deri altından, subcutaneous-. 3) Bir mermer biftek gibi, kas arasındaki saklanan, intramuscular-. Bazen bir kişinin her 3 bölgesinde de yağlanma olabilir.

Atletik Erkek vücudundan Kilolu Erkek vücuduna

Atletik Erkek vücudundan Kilolu Erkek vücuduna

Kadın Erkek Yağ Oranı Dağılımı

Kadın Erkek Yağ Oranı Dağılımı

Article Categories:
Sağlık